Tu każde dziecko rozwija skrzydła i odkrywa, że nauka może być przyjemna.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające biegłość czytania, uczenia się, umiejętności matematyczne oraz poczucie własnej wartości.
Dowiesz się, jak dzięki odpowiednim zabawom dzieci mogą szybko nauczýc się czytania oraz jakie kluczowe znaczenie ma to dla ich poczucia pewnósci siebie, kiedy już pójdą do szkoły.
Zobaczysz, jak podczas zajęć Twoje dziecko uczy się czytania i skutecznie podnosi jego biegłość, doskonale się przy tym bawiąc; a także, jak rozwija swoją zdolność koncentracji. Dowiesz się, jak wspólnie możemy zbudować w dziecku przekonanie „poradzę sobie”. Zobaczysz, jak grając w Gniew Smoka, można uczyć się tabliczki mnożenia, ortografii czy dat historycznych. Zobaczysz, jak przeżywanie emocjonujących przygód w grach fabularnych, może rozwijać wewnętrzne przekonanie „poradzę sobie” i uczyć budowania coraz lepszych relacji z rówieśnikami.
Dowiesz się, jak poprzez odpowiedni trening na naszych zajęciach sprawić, by Twoje dziecko samodzielnie i w krótszym czasie odrabiało lekcje, a także dostawało lepsze oceny w szkole. Pokażemy Ci, co robimy, by dzieci rozwijały poczucie własnej wartości i zaczęły wierzyć w siebie i co za tym idzie, pewniej czuły się na lekcjach oraz w grupie rówieśników.
Dla młodzieży szkolnej przygotowaliśmy trening szybkiego czytania, który zwiększy tempo czytania oraz poziom rozumienia czytanego tekstu. Ponadto uczestnicy nauczą się zapamiętywać informacje, korzystając z przeróżnych technik pamięciowych i dowiedzą się, jak działa ich mózg, i jak ogromny drzemie w nim potencjał.
W Akademii Nauki Twoje dziecko nie będzie się nudzić jak w szkole. Doświadczy, że nauka to coś fascynującego – co możesz zobaczyć na poniższych filmach. Nasze metody są zupełnie odmienne od szkolnych, a nauka zawsze wpleciona jest w zabawę.
Celem zajęć jest łagodne wprowadzenie dzieci w świat książek, nauki i wiedzy.
Maluchy uczone czytania jeszcze w przedszkolu w formie zabawy, czytają później dużo sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają
w szkole żadnych problemów z nauką i przeżywają dużo mniej stresu.
Sprawdź nas!
Mały Odkrywca
Cykl kursów dla dzieci w wieku 3-4 lata i 5-6 lat. Celem zajęć jest nauka czytania w formie zabawy Metodą Zaangażowania Emocjonalnego oraz rozwój inteligencji i odkrywanie świata przez eksperymenty.
W mózgu dziecka w tym wieku rozwijają się najważniejsze funkcje umysłowe. To, jak zostaną wykształcone, będzie miało wpływ na jakość uczenia się w szkole.
Dlatego przedszkole to doskonały czas na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.
Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 30minut w młodszej grupie i 45 minut w starszej.
Mądre Dziecko
Cykl kursów dla dzieci z klas 1-4. Celem zajęć jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw efektywnego uczenia się oraz przede wszystkim rozwijanie wiary we własne możliwości.
Oprócz tego podczas każdych zajęć dzieci wykonują eksperymenty i doświadczenia naukowe, rozbudzając naturalną ciekawość świata.
Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 60 minut.
Nastolatek z Klasą
Cykl dwóch kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć.
Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji.
Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach kursanci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.
Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 60 minut.
Sprawdź nas!
Twoje dziecko samo oceni, jak bardzo podobają mu się zajęcia.
Poznasz trenerów, którzy uczą dzieci w Akademii Nauki.
Poznasz rodziców, którzy już nam zaufali i kontynuują edukację swoich dzieci.
Zobaczysz miejsce, w którym odbywają się zajęcia.
Sprawdzisz jak wygląda dojazd do Akademii.
Otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Nauczenie czytania nie jest celem. Celem jest zabawa w czytanie, co sprawia, że w mózgu dziecka tworzą się połączenia neuronowe, które sprawiają, że dzieci w przyszłości lubią czytać i nie mają z czytaniem problemów w szkole. Dzięki temu nie mają też problemów z nauką więc przeżywają w szkole dużo mniej stresu niż dzieci, które idą do szkoły i dopiero zaczynają uczyć się alfabetu.
Oczywiście, mimo że nauczenie czytania małego dziecka nie jest celem, to jednak dzieci o tym nie wiedzą i… większość z nich po dwóch latach zaczyna czytać samodzielnie 😊
Warto pamiętać, że dzieci uczą się dużo szybciej niż jakikolwiek dorosły.
Jedynym zajęciem dziecka w wieku przedszkolnym jest ZABAWA. Dziecko może z równym zaangażowaniem bawić się w czytanie jak bawi się lalkami czy samochodami, jeżeli odpowiednio to zorganizujemy 😊
Większość rodziców kojarzy naukę czytania z czymś męczącym, nudnym, żmudnym, bo takie są ich doświadczenia ze szkoły. My nie uczymy dzieci. My bawimy się z dziećmi, a to sprawia, że dzieci uczą się czytania mimowolnie, tak jak mimowolnie nauczyły się mówić.
Dzieci, z którymi bawiono się w ten sposób, nie mają w przyszłości żadnych problemów z czytaniem i najczęściej nie mają problemów z nauką, bo czytanie rozwija możliwości poznawcze dziecka.
Kto ma zabrane dzieciństwo? Dziecko, które idzie do szkoły i potrafi czytać, bo doskonale bawiło się w czytanie w wieku przedszkolnym, a nauczyciele uważają je za bystre? Czy dziecko, które idzie do szkoły i zaczyna swoją edukację od nudnego, żmudnego literkowania, które je frustruje i męczy?
Paradoksalnie sporo dzieci idzie do szkoły z umiejętnością czytania. Nauczyciele są przygotowani na takie sytuacje i dają dzieciom dodatkowe zadania – co jeszcze bardziej rozwija ich intelekt! Poza tym, dzieci które idą do szkoły i potrafią czytać są traktowane przez nauczycieli jako zdolne. Nauczyciele lubią mieć takie dzieci w klasie, bo wtedy mogą poświęcić więcej uwagi tym, którzy dopiero uczą się alfabetu.
Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci czytające lubią chodzić do szkoły, lepiej się w niej czują, są bardziej dopasowane. To dzieci, które mają problemy z czytaniem, stresują się i nie lubią szkoły.
Warto pamiętać, że dziecko, gdy pójdzie do szkoły, będzie uczyć się czytania metodami, które opracowano 300 lat temu. Metody te są bardzo odległe od tego, jak powinno uczyć się dzieci czytania w świetle współczesnej wiedzy o mózgu, dlatego 25% dzieci które uczą się czytania w szkole, mają z tym większe bądź mniejsze problemy.
Zabawa w czytanie w wieku przedszkolnym, eliminuje ten problem 😊
Dzieci uwielbiają eksperymentować. Badania dzieci w Kilonii jasno wykazały, że 90% dzieci wybierało zajęcia z eksperymentami naukowymi jako najciekawsze.
Dlaczego? Bo dzięki eksperymentowaniu dzieci otrzymują odpowiedzi na pytania, które są dla nich niesamowicie ciekawe. Co więcej, badania te wykazały, że dzieci po roku zajęć potrafiły odtworzyć 80% eksperymentów a 50% z nich, rzetelnie wytłumaczyć.
To eksperymenty naukowe robione z dzieckiem w wieku przedszkolnym, niesamowicie rozbudzają ciekawość poznawczą dziecka. A ciekawość, uważana jest za jedną z cech, które sprawiają, że dzieci dobrze się uczą i nie zrażają się porażkami.
Tak, bo u nas czytanie wplecione jest w doskonałą zabawę. Również metody, którymi uczymy czytać są zupełnie odmienne od metod, którymi dziecko uczyło się w szkole. Większość dzieci, które trafiają na nasze kursy nie lubi czytać. Na naszych zajęciach odkryły zupełnie „nowe oblicze” czytania i polubiły książki.
Nie. Dzieci mają treningi na zajęciach, które już pozwolą zobaczyć efekty. Natomiast każdy trening dodatkowy sprawia, że dziecko szybciej widzi rezultaty, co motywuje do zabaw w czytanie w domu. Jeżeli w tygodniu dziecko zrobi jeden trening, to już będzie świetnie, dwa – rewelacyjnie. Trzy treningi to już doskonały wynik!
Oczywiście trenerzy na zajęciach dysponują systemem motywacyjnym i są dzieci, które trenują codziennie, ale nie jest to wymagane.
To bardzo ważne pytanie.
Nasze zajęcia mają dużą dynamikę i tylko część czasu dzieci spędzają w ławce. Każde spotkanie jest bardzo różnorodne i nie ma na nich miejsca na nudę. Dużo zabaw i aktywności dzieje się na dywanie. Dzieci przeprowadzają eksperymenty naukowe, grają w przygodową grę RPG, wykonują ćwiczenia gimnastyczne, bo one budzą potencjał mózgu.
Najlepiej jednak przyjść na lekcję pokazową, żeby dziecko mogło samo przekonać się, czy ta dynamika zajęć jest wystarczająca, żeby je zaangażować.
Warto, żeby dziecko w dniu zajęć nie jadło słodyczy, to często pozwala mu się dłużej skupić.
To są kursy dla wszystkich dzieci. Nieważne, czy dziecko dobrze czyta, czy ma z tym problemy. Tutaj pozna techniki, które przeniosą jego umiejętności w zakresie czytania czy uczenia się na zupełnie nowy poziom. Umiejętności, które rozwiną dzieci będą nie tylko procentować teraz w szkole podstawowej, ale będą coraz ważniejsze na późniejszych etapach edukacji.
Nawet jeżeli dziecko dobrze się uczy, dzięki technikom, które pozna na kursie, skróci czas uczenia się i mniejszym wysiłkiem będzie osiągać sukcesy.
Warto pamiętać, że szkolne metody czytania oraz mechanicznego uczenia się, są bardzo stare i mało efektywne. Tu Twoje dziecko pozna najnowocześniejsze, tzw. inteligentne metody uczenia się oparte na neuroLOGICE.
Zdecydowanie tak, bo jednym z elementów kursu są techniki mindfulness, które odprężają i budują poczucie wartości dzieci. Poza tym, porażki są warunkiem uczenia się – nie można nauczyć się czegoś, bez ponoszenia porażki, więc na zajęciach jest dużo pogadanek na ten temat a cały kurs prowadzony jest w atmosferze całkowitej akceptacji.
Dzieci bardzo szybko przestawiają się na ten sposób myślenia, więc jak najbardziej, te zajęcia będą łagodzić napięcia dziecka związane z ponoszeniem porażek.