KURSY DLA MŁODZIEŻY

Siódma i ósma klasa szkoły podstawowej to bardzo intensywny czas. Przybywają nowe przedmioty a przed młodzieżą egzamin, który w dużej mierze zadecyduje o wyborze szkoły średniej.

.

Na horyzoncie pojawiają się również nowe wyzwania związane z bliskim przejściem na wyższy etap edukacji, gdzie znów pojawią się nieznane dotychczas przedmioty i nauczyciele. Dlatego to bardzo dobry czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci zazwyczaj lepiej radzą sobie w szkole i są mniej narażone na szkolny stres.

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu

✔ Biegłe czytanie to specjalnie skonstruowany trening prawidłowych nawyków czytelniczych. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera sprawiają, że rośnie nie tylko sprawność czytania ale też dzieci więcej rozumieją i zapamiętują z czytanych treści.

✔ Rozwojowość i poczucie własnej wartości – młodzi ludzie uczą się rozwojowej postawy, która rodzi się z przekonania, że inteligencję i charakter można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Postawa rozwojowa sprawia, że młodzieńcy są bardziej otwarci na świat i szybciej uczą się nowych rzeczy.

✔ Twórcza nauka, lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu technik pamięciowych i nawyków dobrego uczenia się.

✔ Program psychologiczny, przygotowany z myślą o problemach okresu dojrzewania, wyposaża młodych adolescentów w wiedzę o emocjach, silnej woli itp. W programie dużo technik pracy z emocjami, celami, wartościami, nastawieniem i wiele innch.

Ostatnie klasy szkoły podstawowej to swoiste przygotowanie do wymagań szkoły średniej. Ilość rzeczy do nauczenia stale rośnie. Nauka nie musi być żmudna i nudna!

Ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna. 

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

 

Jak to zrobić?

Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce Twojej pociechy. – Techniki pamięciowe pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dzieci, które znają odpowiednie techniki, potrafią zapamiętać znacznie więcej informacji. To duże wsparcie dla młodego ucznia… Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Sprawne czytanie i pasja do książek

Czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających umysł. Kiedy dziecko czyta książkę w jego mózgu pobudzonych jest miliony neuronów. Regularne czytanie książek rozwija wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna…

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija myślenie. Oczytane dzieci dysponuj większą wiedzą i lepszą elokwencją, mają bogatsze słownictwo i piszą oryginalne wypracowania. Sprawnie czytający uczniowie zazwyczaj lepiej znają ortografię i mniej są narażeni na szkolny stres.

Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie.

Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

Pomocna pewność siebie

Umiejętności uczenia się i nie redukujemy tylko do zdolności dziecka do opanowania wiedzy szkolnej, chociaż ta, może być rozwinięta u każdego dziecka na poziomie mistrzowskim.

Uczenie się, to przede wszystkim pewna postawa, dzięki której możemy osiągać w życiu to, co jest dla nas ważne i wartościowe. Nazywamy ją Naturalną Postawą do uczenia się i wyrasta ona z cech, które również młodzież rozwija w Akademii Nauki. Nazywamy je Cechami Diamentowymi TM i należą do nich:

  • Rozwojowość – przekonanie, że inteligencja jest zdolnością, którą można rozwijać
  • Poczucie własnej wartości – przekonanie że już jestem wartościowym człowiekiem
  • Optymizm/pozytywne nastawienie – pozytywna atrybucja (ocena) zarówno porażek jak i sukcesów 

Rozwinięcie tych cech pozwala w większym stopniu doświadczać swojej sprawczości w szkole. Osoby o nastawieniu rozwojowym są jest bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzą w znaczenie wysiłku. Ta zdrowa podstawa wyraża się entuzjazm, zaangażowaniem i radością.

Nasze mott brzmi:

Twój mózg jest jak mięsień, ćwicząc stajesz się bystrzejszy/a.

  • Każdy trening sprawia, że w twoim mózgu przybywają nowe połączenia między neuronami i twój mózg się zmienia.
  • Robimy rzeczy trudne, bo one najlepiej rozwijają nasz mózg (po co robić rzeczy łatwe?).

Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność, dzięki czemu młodzi ludzie mogą doświadczyć zadowolenia z siebie i osiąganych sukcesów.

 

Dlaczego warto?

  • Podczas 28 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.
  • To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu.
  • Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Dlaczego warto?

✔ Twoje dziecko rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!

✔ Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w znaczenie wysiłku.

✔ Pokażemy Twojemu dziecku szybkie i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.

✔ Twoje dziecko nauczy się biegle czytać, oraz pozna strategie uczenia się, które zwiększają skuteczność i efektywność zapamiętywania.

✔ Dzięki grom i ćwiczeniom psychologicznym, młody człowiek odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń: tel. 666 026 846

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 60 minut.

Oprócz zajęć dla dzieci przygotowaliśmy również warsztaty dla rodziców, na których dowiedzą się Państwo rzeczy dotyczących rozwoju dzieci, ich potencjału, możliwości, emocji, poczucia własnej wartości.