AKADEMIA ŚWIADOMEGO RODZICA

Bezpłatne warsztaty psychologiczne wspierające dzieci w ich rozwoju przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

Jaki jest indywidualny wzorzec uczenia się Twojego dziecka?

Każdy z nas ma swój sposób uczenia się – a więc przyswajania informacji, przechowywania ich, przypominania i przekazywania. To tak zwany indywidualny wzorzec myślenia.

Poznanie wzorca uczenia się dziecka może być cenną pomocą w spożytkowaniu jego zdolności. Duża część tego, co przywykliśmy nazywać problemami psychologicznymi lub trudnościami w nauce, wyrasta w gruncie rzeczy z tego, że nie rozumiemy, jak funkcjonuje umysł dziecka. Dzieci o różnych wzorcach inaczej myślą, mówią i reagują na otaczający je świat. Każdy wzorzec potrzebuje odmiennych metod uczenia się, m.in. czytania.

Dziecko, które ma problem z czytaniem wcale nie musi być dyslektykiem. Najczęściej problemy mają dzieci ze wzorcem myślenia, który preferuje metody nauki czytania niestosowane w szkole. 

Treść warsztatów będzie próbą ustalenia tego, w jaki sposób uczymy się my, a w jaki nasze dzieci.  

Po warsztatach Rodzice:

  • będą wiedzieli jaki jest wzorzec uczenia się ich dziecka
  • będą wiedzieli jakie sposoby przekazywania wiedzy pomogą ich dziecku w nauce
  • dowiedzą się jak formułować komunikaty skierowane do dziecka, by dziecko  „słyszało”
  • poznają swój wzorzec i najlepsze dla siebie samych sposoby na naukę

Temat warsztatów:

Indywidualne wzorce uczenia się

Data:

29.05.2019 godzina 17.30

Miejsce:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. Józefa Szafranka 7, 44-200 Rybnik

Organizator:

Fundacja Akademii Nauki przy Centrum Edukacji, Św. Antoniego 10, 44-200 Rybnik

Zapisz się już dziś 

Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty, należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy

 

Aby zapisać Cię na warsztaty oraz by powiadamiać Cię o kolejnych edycjach lub innych ciekawych kursach potrzebujemy dwukrotnie Twojej zgody.

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu organizowania i prowadzenia warsztatów Akademii Świadomego Rodzica na warunkach wskazanych w Polityce Prywatności.

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych tj. wysyłania informacji o kolejnych warsztatach z cyklu „Akademia Świadomego Rodzica" oraz ofert kursów, półkolonii i kolonii na warunkach wskazanych w Polityce Prywatności.

Jeżeli jeszcze nie wiesz

czy Akademia Świadomego Rodzica jest dla Ciebie, być może w podjęciu decyzji pomogą Ci wypowiedzi rodziców i nauczycieli, którzy już uczestniczyli w spotkaniach z nami:

„Nie wiedziałam, że psychologia może być tak ciekawa.”

„Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem”.

„Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci. Z radością odkryłam, że wiele rzeczy robię intuicyjnie dobrze i będę teraz bardziej świadoma tego, co się dzieje między mną a dzieckiem”.

„Inaczej patrzę na siebie i swoje dziecko”.

„Ta wiedza bardzo wiele rzeczy zmienia w moim rozumieniu siebie i moich dzieci”.

„Akademia Rodzica jest obowiązkowa, dla każdego świadomego rodzica.

„Polecam wszystkim swoim znajomym. Rewelacja!”.

Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzi sobie w życiu. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Akademia Świadomego Rodzica została zapoczątkowana w 2011r w Poznaniu i od tego czasu odbyło się łącznie 20 edycji, w których wzięło już udział ponad 5.000 osób. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru. Inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań i wprowadzania drobnych zmian, które mogą czasem przynieść zaskakujące rezultaty.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Akademii Nauki
ul. Św. Antoniego 10
44-200 Rybnik,  tel. 666 026 846

KAMPANIA OBJĘTA HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA

YAMAHA Szkoła Muzyczna

Akademia Nauki

English Fan Rybnik