AKADEMIA ŚWIADOMEGO RODZICA

Bezpłatne warsztaty psychologiczne wspierające dzieci w ich rozwoju przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

Jaki jest indywidualny wzorzec uczenia się Twojego dziecka?

Każdy z nas ma swój sposób uczenia się – a więc przyswajania informacji, przechowywania ich, przypominania i przekazywania. To tak zwany indywidualny wzorzec myślenia.

Poznanie wzorca uczenia się dziecka może być cenną pomocą w spożytkowaniu jego zdolności. Duża część tego, co przywykliśmy nazywać problemami psychologicznymi lub trudnościami w nauce, wyrasta w gruncie rzeczy z tego, że nie rozumiemy, jak funkcjonuje umysł dziecka. Dzieci o różnych wzorcach inaczej myślą, mówią i reagują na otaczający je świat. Każdy wzorzec potrzebuje odmiennych metod uczenia się, m.in. czytania.

Dziecko, które ma problem z czytaniem wcale nie musi być dyslektykiem. Najczęściej problemy mają dzieci ze wzorcem myślenia, który preferuje metody nauki czytania niestosowane w szkole. 

Treść warsztatów będzie próbą ustalenia tego, w jaki sposób uczymy się my, a w jaki nasze dzieci.  

Po warsztatach Rodzice:

 • będą wiedzieli jaki jest wzorzec uczenia się ich dziecka
 • będą wiedzieli jakie sposoby przekazywania wiedzy pomogą ich dziecku w nauce
 • dowiedzą się jak formułować komunikaty skierowane do dziecka, by dziecko  „słyszało”
 • poznają swój wzorzec i najlepsze dla siebie samych sposoby na naukę

Temat warsztatów:

Indywidualne wzorce uczenia się

Data:

29.05.2019 godzina 17.30

Miejsce:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. Józefa Szafranka 7, 44-200 Rybnik

Organizator:

Fundacja Akademii Nauki przy Centrum Edukacji, Św. Antoniego 10, 44-200 Rybnik

Zapisz się już dziś 

Aby zapisać się na bezpłatne warsztaty, należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy

 

  Aby zapisać Cię na warsztaty oraz by powiadamiać Cię o kolejnych edycjach lub innych ciekawych kursach potrzebujemy dwukrotnie Twojej zgody.

  Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu organizowania i prowadzenia warsztatów Akademii Świadomego Rodzica na warunkach wskazanych w Polityce Prywatności.

  Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych tj. wysyłania informacji o kolejnych warsztatach z cyklu „Akademia Świadomego Rodzica" oraz ofert kursów, półkolonii i kolonii na warunkach wskazanych w Polityce Prywatności.

  Jeżeli jeszcze nie wiesz

  czy Akademia Świadomego Rodzica jest dla Ciebie, być może w podjęciu decyzji pomogą Ci wypowiedzi rodziców i nauczycieli, którzy już uczestniczyli w spotkaniach z nami:

  „Nie wiedziałam, że psychologia może być tak ciekawa.”

  „Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem”.

  „Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci. Z radością odkryłam, że wiele rzeczy robię intuicyjnie dobrze i będę teraz bardziej świadoma tego, co się dzieje między mną a dzieckiem”.

  „Inaczej patrzę na siebie i swoje dziecko”.

  „Ta wiedza bardzo wiele rzeczy zmienia w moim rozumieniu siebie i moich dzieci”.

  „Akademia Rodzica jest obowiązkowa, dla każdego świadomego rodzica.

  „Polecam wszystkim swoim znajomym. Rewelacja!”.

  Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzi sobie w życiu. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Akademia Świadomego Rodzica została zapoczątkowana w 2011r w Poznaniu i od tego czasu odbyło się łącznie 20 edycji, w których wzięło już udział ponad 5.000 osób. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru. Inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań i wprowadzania drobnych zmian, które mogą czasem przynieść zaskakujące rezultaty.

  Serdecznie zapraszamy!
  Zespół Akademii Nauki
  ul. Św. Antoniego 10
  44-200 Rybnik,  tel. 666 026 846

  KAMPANIA OBJĘTA HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA