UCZEŃ Z CHARAKTEREM

Program rozwoju umiejętności szkolnych i mistrzostwa czytania dla uczniów z klas 5 i 6.

Czy twoje dziecko uczy się już samodzielnie i lubi czytać książki?

Piąta i szósta klasa szkoły podstawowej to bardzo intensywny czas. Dzieci zdążyły przywyknąć do nowych przedmiotów i nauczycieli, ale w tym czasie zaczynają dokonywać się zmiany w nich samych związanych z okresem dojrzewania. Na horyzoncie pojawiają się również nowe wyzwania związane z bliskim przejściem na wyższy etap edukacji, gdzie znów pojawią się nieznane dotychczas przedmioty i nauczyciele. Dlatego to bardzo dobry czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci zazwyczaj lepiej radzą sobie w szkole i są mniej narażone na szkolny stres.

Nauczmy twoje dziecko jak się uczyć!

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki pięciu filarom naszego kursu:

✔ Biegłe czytanie to specjalnie skonstruowany trening prawidłowych nawyków czytelniczych. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera sprawiają, że rośnie nie tylko sprawność czytania ale też dzieci więcej rozumieją i zapamiętują z czytanych treści.

✔ Eksperymenty – to coś, czego Twoja latorośl nie doświadczy w szkole. Nasze zajęcia naukowe, znacznie wykraczają poza program. Zaawansowane eksperymenty naukowe, m.in. ekstrakcja DNA roślinnego, obserwacje mikroskopowe, srebrzenie szkła… budzą fascynację Dziecka.

✔ Twórcza nauka, lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu technik pamięciowych i nawyków dobrego uczenia się.

✔ Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Postawa rozwojowa sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy.

✔Dramy i gry psychologiczne – Młodzi Naukowcy na Tropie to gra fabularna, która spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą. Dzięki dramie nasze treningi zupełnie nie przypominają nudnego ślęczenia nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

Nauka nie musi być żmudna i nudna!

Ostatnie klasy szkoły podstawowej to swoiste przygotowanie do wymagań z którymi dzieci zetkną się w klasie 7 i 8.

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

Jak to zrobić?

Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce Twojej pociechy.

Techniki pamięciowe pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dzieci, które znają odpowiednie techniki, potrafią zapamiętać znacznie więcej informacji. To duże wsparcie dla młodego ucznia…

Formularze pracy to nasz system, który przygotuje Twojego przyszłego gimnazjalistę do egzaminu kończącego szkołę podstawową. Specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń zawierają wiadomości z programu 5. i 6. klasy. Dziecko uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Przygotowuje się do lekcji jednocześnie trenuje mapy myśli i techniki pamięciowe.

Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Sprawne czytanie i pasja do książek

Czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających umysł. Kiedy dziecko czyta książkę w jego mózgu pobudzonych jest miliony neuronów. Regularne czytanie książek rozwija wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna…

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija myślenie. Oczytane dzieci dysponuj większą wiedzą i lepszą elokwencją, mają bogatsze słownictwo i piszą oryginalne wypracowania. Sprawnie czytający uczniowie zazwyczaj lepiej znają ortografię i mniej są narażeni na szkolny stres.

Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie.

Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

Pomocna pewność siebie

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii?

Cały program kursu ubrany jest w fabułę, która uatrakcyjnia zajęcia a trening wyzwala dużą dawkę zaangażowania.

„Młodzi naukowcy na tropie” to gra fabularna stworzona przy współpracy ze specjalistami od RPG. Łączy ona ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować do działań w prawdziwym życiu

Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy.

Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy że więcej nam się uda.

A to dokładnie chcemy osiągnąć.

Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego. Nasze mott brzmi:

  • Twój mózg jest jak mięsień, ćwicząc stajesz się bystrzejszy.
  • Każdy trening sprawia, że w twoim mózgu przybywają nowe połączenia między neuronami i twój mózg się zmienia.
  • Robimy rzeczy trudne, bo one najlepiej rozwijają nasz mózg (po co robić rzeczy łatwe?).

Dzieci, które uczą się postawy rozwojowej od najmłodszych lat w przyszłości mają większe poczucie własnej wartości, są bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzą w znaczenie wysiłku. Naturalnie wykazują większą sumienność, silną wolę i cierpliwość. Ta zdrowa podstawa wyzwala entuzjazm, zaangażowanie i radość podczas uczenia.

Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność, dzięki czemu dzieci mogą być zadowolone z siebie i otwarte na świat.

Podczas kursu twoje dziecko pozna między innymi:

✔ Technikę robienia Map Myśli. Jest to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu

✔ Techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia…

✔ Dzieci ćwiczą na specjalnie przygotowanych formularzach pracy, które zawierają wiedzę szkolną. Łączymy treningi z przygotowywaniem się do lekcji. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Dzieci uwielbiają eksperymentować! Twoje dziecko już trzy lata chodzi do szkoły. Najprawdopodobniej przez ten czas zobaczyło bardzo niewiele eksperymentów naukowych, albo nie zobaczyło ich wcale! A eksperymenty są bardzo ważną sferą nauki i pokazują jej praktyczną stronę. Podczas kursu pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata i pasję do nauki. Dzięki eksperymentom naukowym zaczynają dostrzegać one głębszy sens uczenia się. Rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I, co najważniejsze, bardzo to polubi!

Dodawanie frajdy

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii?

„Galaktyczna przygoda” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w prawdziwym życiu. Albo inaczej: to dodawanie frajdy do rzeczy, które frajdy nie sprawiały.

„Galaktyczna przygoda” pozwala dziecku wcielić się w rolę galaktycznego podróżnika. Zaczyna jako padawan – uczeń Jedi, by potem, zdobywając wiedzę i galaktyczne kredyty wziąć razem z drużyną udział w międzygwiezdnej wyprawie. Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy.

Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy że więcej nam się uda.

A to dokładnie chcemy osiągnąć.

Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki „Gniewu smoka”.

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko rozpocznie kampanię przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę matematyki, hostorii i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. W tym celu będzie musiało prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet, które znajdzie w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek to łza smoka, bogactwo i sława! Dzięki tej grze Twoje dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem musi wygrać zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

Dlaczego warto?

✔ Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić.

✔ Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w znaczenie wysiłku.

✔ Pokażemy Twojemu dziecku szybkie i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.

✔ Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa i angażująca, dzięki czemu czytanie stanie się jego pasją.

✔ Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

✔ Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.

✔ Twoje dziecko zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.

✔ Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń:  666 026 846

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 60 minut.

Oprócz zajęć dla dzieci przygotowaliśmy również warsztaty dla rodziców, na których dowiedzą się Państwo rzeczy dotyczących rozwoju dzieci, ich potencjału, możliwości, emocji, poczucia własnej wartości.