MAŁY ODKRYWCA – Zaczarowany zajączek

Odkrywanie świata oraz fascynująca nauka czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – kurs dla dzieci w wieku 3 i 4 lat.

Czy wiesz, że twoje dziecko uczy się szybciej niż Leonardo Da Vinci i robi to w sposób naturalny?

Okres przedszkolny, to niezwykły czas w życiu naszego maluszka. Dziecko w tym wieku dysponuje ogromnym potencjałem do naturalnego i mimowolnego uczenia się przez zabawę. Jest bardzo chłonne i uzdolnione. Przejawia cechy najlepszych naukowców: filozofa, psychologa, fizyka i chemika w jednym. Chłonne i uzdolnione, przejawia cechy filozofa, psychologa, fizyka i chemika w jednym. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Jak wiadomo – czym skorupka za młodu… Wykorzystaj ten wiek swojego malucha, aby pomóc mu rozwinąć jego potencjał.

Twoje dziecko nie będzie mogło doczekać się spotkań z nami!

Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo… nikt ich do niej nie zachęca. Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?”, „Dlaczego?”, „Jak?”. Dziecko w tym wieku powinno bawić się w naukę. Nie jest za wcześnie na matematykę i czytanie, ale w formie zabawy! Jak mały kot uczy się polować za pomocą zabawy z kłębkiem wełny, tak Twoje dziecko poprzez zabawę przygotowuje się do życia

Twój maluch rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:


✔ Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek pokażemy Twojemu maluchowi, jak się bawić z wyrazami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać.

✔ Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek…

✔ Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Oczywiście opowie o tym dzieciom Zaczarowany Zajączek, który potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób zrozumiały dla dzieci. Postawa rozwojowa sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy.

✔ Gry integracyjne i dramy – poprzez zabawę Twoje dziecko współpracy z innymi, rozwinie umiejętności społeczne. Dramowy Zaczarowany Zajączek przez cały czas trwania kursu będzie inspirował dzieci do przeprowadzania badań i eksperymentów. Zajączek pisze listy i stawia przed dziećmi wyzwania. Staje się realną częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

„Umiem coś ekstra!” – Świat literek, wyrazów, czytania

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija pamięć i myślenie u dziecka. Dlaczego nie zacząć już od najmłodszych lat?

Badania wykazują, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę czytania.

Już w wieku trzech lat Twoje dziecko może zacząć poznawać literki i wyrazy – bawiąc się nimi. Zainteresowanie czytaniem będzie miało na nie wpływ przez całe życie, nie tylko w szkole. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić, np. “ucząc” czytania swojego misia. W trakcie kursu:

✔ maluchy bawią się wyrazami i literkami;
✔ dzieci poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów;
✔ dzieci czytają swoje pierwsze książeczki;
✔ maluchy zarażają się pasją do książek. Na naszych zajęciach dzieci uczą się chętnie i z zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się bawią. Nowe umiejętności przychodzą im w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

“Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

“Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. W trakcie kursu dzieci uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami oraz nawiązywania relacji opartych na współpracy. Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego. Nasze mott brzmi:

  • Twój mózg jest jak mięsień, ćwicząc stajesz się bystrzejszy.
  • Każdy trening sprawia, że w twoim mózgu przybywają nowe połączenia między neuronami i twój mózg się zmienia.
  • Robimy rzeczy trudne, bo one najlepiej rozwijają nasz mózg (po co robić rzeczy łatwe?).

Dzieci, które uczą się postawy rozwojowej od najmłodszych lat w przyszłości mają większe poczucie własnej wartości, są bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzą w znaczenie wysiłku. Naturalnie wykazują większą sumienność, silną wolę i cierpliwość. Ta zdrowa podstawa wyraża się: entuzjazm, zaangażowanie i radością podczas uczenia.
Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność, dzięki czemu dzieci mogą być zadowolone z siebie i otwarte na świat.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Twoje dziecko dopiero poznaje świat. Wiele rzeczy możesz mu tłumaczyć, ale trwalsze będzie, jeśli samo się ich nauczy. Podczas zajęć dzieci wykonują ciekawe eksperymenty naukowe. Pokażemy Twojemu dziecku, dlaczego higiena osobista jest ważna i czemu musi myć ręce, a zrobimy to za pomocą obserwacji napięcia powierzchniowego wody oraz oleju i wody mydlanej. Użyjemy śliny i chleba, by Twój maluch zrozumiał, czemu powinien myć ząbki, a zabawa z energią cieplną pokaże mu, czemu musi się ciepło ubierać. Pięlęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi! Przez cały czas trwania kursu przewija się postać “Zaczarowanego Zajączka”, to on będzie pełnił rolę dodatkowego stymulatora do wykonywania eksperymentów. Będzie zadawał dzieciom pytania i zlecał im różne zadania. A to wszystko w listach, które cały czas do nich będzie pisał, a na które dzieci z niecierpliwością będą czekać.

Dlaczego warto?

✔Twoje dziecko rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!
 
✔ Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”!
 
✔ Twoje dziecko nauczy się postawy rozwojowej, która jest podstawową cechą osiągania sukcesów w szkole – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
 
✔ Dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.
 
✔ Maluch zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
 
✔ Utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
Przygotujemy Twojego Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny.
 
✔ Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

 

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń:  666 026 846

PROGRAM DNI OTWARTYCH

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 30 minut.

Oprócz zajęć dla dzieci przygotowaliśmy również dla warsztaty dla rodziców, na których dowiedzą się Państwo rzeczy dotyczących rozwoju małych dzieci, ich potencjału, możliwości, emocji, poczucia własnej wartości.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.