MAŁY ODKRYWCA – Przygoda na bezludnej wyspie

Odkrywanie świata oraz fascynująca nauka czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego kurs dla dzieci w wieku 5 i 6 lat

Dzięki przygodzie na bezludnej wyspie twoje dziecko nauczy się czytać i znacznie więcej…

Czy wiesz, że Twoje dziecko uczy się szybciej niż jakikolwiek dorosły? Gdybyście dzisiaj razem wyjechali do Japonii, kto z was szybciej nauczyłby się języka japońskiego? Dlaczego tak się dzieje? Bo właśnie teraz w mózgu dziecka rozwijają się jego najważniejsze funkcje umysłowe. To, jak zostaną one wykształcone, będzie miało wpływ przez całe życie.

Okres przedszkolny jest niezwykłym czasem w życiu Twojego maluszka. Dzieci w tym wieku dysponują niesamowitym potencjałem uczenia się nowych rzeczy przez zabawę – jest to naturalny sposób, z którym dzieci się rodzą.

Wykorzystaj ten wiek swojego dziecka, ponieważ jego umysł powinien być w tym wieku wszechstronnie stymulowany! Jest to doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności, bo bardzo pomoże to Twojemu dziecku zaaklimatyzować się w szkole. A szkoła przecież jest już tuż, tuż… Przedszkolaki wykonując doświadczenia naukowe oraz uczestnicząc w fascynującej zabawie w czytanie z pasją odkrywają świat książki, nauki i wiedzy. To bardzo cenne.

Twój maluch rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

 

✔ Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – to coś  czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek pokażemy Twojemu maluchowi, jak się bawić z wyrazami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać.

✔ Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, samolot lata a ptak unosi się w powietrzu. Dzięki eksperymentom Twoje dziecko samo się o tym przekona. Na każdych zajęciach wykonujemy z dziećmi fascynujące eksperymenty.

✔ Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z problemami.

✔ Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Oczywiście opowie o tym dzieciom trener, który potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób zrozumiały dla dzieci. Postawa rozwojowa sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy.

✔ Gry integracyjne i dramy – poprzez zabawę Twoje dziecko nauczy się współpracy z innymi, rozwinie umiejętności społeczne. Dramowa przygoda, biorąca swój początek na bezludnej wyspie, oraz tajemnicze listy przychodzące do dzieci przez cały czas trwania kursu, będą je inspirować do przeprowadzania badań i eksperymentów. Zabawa w zaginionych podróżników staje się realną częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

„Umiem coś ekstra!” – Świat literek, wyrazów, czytania

Podczas zajęć, dzieci stawiają również swoje pierwsze kroki na „ścieżce czytania”. Poprzez gry i zabawy mali odkrywcy poznają znaczenia wyrazów i czytają swoje pierwsze książeczki. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić i eksperymentować. Zajęcia są tak skonstruowane, że dziecko będzie doświadczać i przeżywać treść tego, co uczy się czytać. Książeczki opisują przygody dzieci, dlatego uczą się one czytać chętnie i z pasją. Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole. Nowe umiejętności przychodzą dzieciom w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

Badania wykazują, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę czytania.

„Już w wieku przedszkolnym Twoje dziecko może zacząć poznawać literki i wyrazy – bawiąc się nimi. Zainteresowanie czytaniem będzie miało na nie wpływ przez całe życie, nie tylko w szkole. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić, np. “ucząc” czytania swojego misia. W trakcie kursu:

✔ maluchy bawią się wyrazami i literkami;
✔ dzieci poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów;
✔ dzieci czytają swoje pierwsze książeczki;
✔ maluchy zarażają się pasją do książek. Na naszych zajęciach dzieci uczą się chętnie i z zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się bawią. Nowe umiejętności przychodzą im w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację

“Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

“Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. W trakcie kursu dzieci uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami oraz nawiązywania relacji opartych na współpracy. Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego. Nasze mott brzmi: 

     ✔ Twój mózg jest jak mięsień, ćwicząc stajesz się bystrzejszy.

     ✔ Każdy trening sprawia, że w twoim mózgu przybywają nowe połączenia  między neuronami i twój mózg się zmienia.

     ✔ Robimy rzeczy trudne, bo one najlepiej rozwijają nasz mózg (po co robić rzeczy łatwe?).

Dzieci, które uczą się postawy rozwojowej od najmłodszych lat w przyszłości mają większe poczucie własnej wartości, są bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzą w znaczenie wysiłku. Naturalnie wykazują większą sumienność, silną wolę i cierpliwość. Ta zdrowa podstawa wyraża się: entuzjazm, zaangażowanie i radością podczas uczenia.

Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność, dzięki czemu dzieci mogą być zadowolone z siebie i otwarte na świat.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Świat wokół naszych małych podróżników staje się fascynującym labolatorium chemicznym i miejscem odkrywania praw fizyki. Dzieci gotują wodę w kopercie, wywołują Dżina z butelki i wiele innych… Pięlęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi! Dzięki wiedzy, którą zdobywają „mali podróżnicy”, mogą oni pomóc mieszkańcom różnych kontynentów, którzy w zamian wskazują drogę ich dalszej wędrówki. To sprawia, że nauka staje się świetną zabawą, a mali odkrywcy rozwijają się poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny.

Mały odkrywca staje się podróżnikiem i odkrywa świat!

Program „Przygoda na bezludnej wyspie” jest logicznie skonstruowaną grą przygodową. Dzieci wcielają się w postacie podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie. Tam znajdują klucz, który rozpoczyna ich niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Mali odkrywcy odwiedzają różne kontynenty i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi.

Dlaczego warto?

✔Twoje dziecko rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!
 
✔ Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”!
 
✔ Twoje dziecko nauczy się postawy rozwojowej, która jest podstawową cechą osiągania sukcesów w szkole – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
 
✔ Dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.
 
✔ Maluch zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
 
✔ Utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
Przygotujemy Twojego Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny.
 
✔ Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

 

Przedszkole to tylko początek jego Wielkiej Drogi – pomóż swojemu dziecku wkroczyć na nią z impetem!

To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Przedszkole to tylko początek jego Wielkiej Drogi – pomóż swojemu dziecku wkroczyć na nią z impetem!

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń: (32) 42 31 651, kom. 666 026 846

PROGRAM DNI OTWARTYCH

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut.

Oprócz zajęć dla dzieci przygotowaliśmy również dla warsztaty dla rodziców, na których dowiedzą się Państwo rzeczy dotyczących rozwoju małych dzieci, ich potencjału, możliwości, emocji, poczucia własnej wartości.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Nasi partnerzy