Dni Otwarte z lekcjami pokazowymi 2020

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci,

Zapraszamy Was na ostatnie terminy tegorocznych lekcji pokazowych w Akademii Nauki, które odbędą się w Rybniku przy ulicy Św. Antoniego 10 w następujących dniach:

3 października (sobota),  

MATEMATYKA:  30 września (środa)  

KWANTOWY UMYSŁ (dorośli): 9 październik (piątek)

Na dzieci czekają ciekawe zajęcia, na których będą bawić się i uczyć, wykonają ciekawe eksperymenty naukowe i odkryją swoje talenty.

Natomiast rodzice będą mogli przekonać się, że każde dziecko ma olbrzymi potencjał do zapamiętywania, czytania czy matematyki, który można rozwijać!

DLA KOGO SĄ DEDYKOWANE DNI OTWARTE

Dni Otwarte są dla wszystkich tych, którzy myślą o zapisaniu dziecka na kurs w Akademii Nauki i chcą zobaczyć jak wyglądają zajęcia oraz poznać metody, którymi uczymy. 

Jeżeli Twoje dziecko długo odrabia lekcje, nie lubi czytać, ma problemy z koncentracją i spędza zbyt dużo czasu przed tabletem i telefonem, to koniecznie powinieneś zjawić się z nim na naszych Dniach Otwartych.

Jeśli chcesz, by Twoje Dziecko w pełni rozwinęło swój potencjał, poczucie własnej wartości, umiejętność czytania czy talent matematyczny, także znajdziesz tu ciekawe dla dziecka zajęcia.

Zapraszamy także rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, aby mogli przekonać się, jak fascynującą zabawą może być nauka czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego.

W Akademii Nauki uważamy, że każde dziecko może rozwijać swoje zdolności.

JAKI JEST HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH?

LEKCJE POKAZOWE DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

9:00 (3 października sobota)
ZACZAROWANY ZAJĄCZEK – Lekcja pokazowa kursu dla dzieci 3–4-letnich i rodziców
Przekonasz się, jak duże korzyści przynosi rozpoczęcie zabaw z czytaniem we wczesnym dzieciństwie. Doświadczysz, ile radości niesie to ze sobą oraz jak duży wpływ ma na rozwój intelektualny i emocjonalny Twojego dziecka.

10:00 (3 października sobota)
PRZYGODA NA WYSPIE – Lekcja pokazowa kursu dla dzieci 5–6-letnich i rodziców
Dowiesz się, jak dzięki odpowiednim zabawom dzieci mogą szybko nauczyć się czytania oraz jakie kluczowe znaczenie ma to dla ich poczucia pewności siebie, kiedy już pójdą do szkoły.

LEKCJE POKAZOWE DLA DZIECI SZKOLNYCH

13:00 (3 października sobota)
MĄDRE DZIECKO DOBRY POCZĄTEK – Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas I i II oraz rodziców
Zobaczysz, jak podczas zajęć Twoje dziecko uczy się czytania i skutecznie podnosi jego biegłość, doskonale się przy tym bawiąc; a także, jak rozwija swoją zdolność koncentracji. Dowiesz się, jak wspólnie możemy zbudować w dziecku przekonanie „poradzę sobie”.

14:00 (3 października sobota)
MĄDRE DZIECKO – Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas III i IV oraz rodziców
Dowiesz się, co takiego sprawia, że dzieci na naszych zajęciach nie mogą doczekać się treningu czytania. Zobaczysz, jak grając w Gniew Smoka, można uczyć się tabliczki mnożenia, ortografii czy dat historycznych. Zobaczysz, jak przeżywanie emocjonujących przygód w grach fabularnych, może rozwijać wewnętrzne przekonanie „poradzę sobie” i uczyć budowania coraz lepszych relacji z rówieśnikami.

15:00 (3 października sobota)
UCZEŃ Z CHARAKTEREM – Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas V i VI oraz rodziców
Dowiesz się, jak poprzez odpowiedni trening na naszych zajęciach sprawić, by Twoje dziecko samodzielnie i w krótszym czasie odrabiało lekcje, a także dostawało lepsze oceny w szkole. Pokażemy Ci, co robimy, by dzieci rozwijały poczucie własnej wartości i zaczęły wierzyć w siebie i co za tym idzie, pewniej czuły się na lekcjach oraz w grupie rówieśników.

15:30 (3 października sobota)
NASTOLATEK Z KLASĄ – Lekcja pokazowa kursu dla młodzieży z klas VII i VIII oraz rodziców
Zobaczysz, jak dzięki treningowi odpowiednich technik na naszych zajęciach gimnazjaliści wyrabiają nawyki samodzielnego, sprawnego uczenia się. Jak dzięki temu może wzrosnąć ich poczucie odpowiedzialności za ten obszar oraz jaki wpływ ma to na wyniki egzaminu gimnazjalnego. Dowiesz się również, jak poprzez specjalnie skonstruowane ćwiczenia, młody człowiek może rozwinąć poczucie własnej wartości oraz uczyć się radzić sobie z własnymi emocjami.

MATEMATYKA

30 września (środa)

17:00
MALI MISTRZOWIE MATEMATYKI (1- 2 -3 klasa)

Zobaczysz, jak fascynująca dla małych dzieci może być nauka matematyki. Dowiesz się, jak bawimy się z dziećmi, by nauczyć je myślenia strategicznego i jak pobudzamy wyobraźnię przestrzenną, umiejętność wyciągania wniosków, a także wiele innych praktycznych umiejętności posługiwania się na codzień wiedzą matematyczną. Kurs został opracowany na podstawie metody 'Math Circle” profesora Roberta Kaplana z Uniwersytetu Harvarda

DISCOVERY ENGLISH

3 października (sobota)

11:00 (3-4 lata)
12:00 (5-6 lat)

Discovery English to porywająca i pełna emocji przygoda podróżnicza podczas której dzieci odkrywają język angielski, a wraz z nim siebie, nowych przyjaciół i świat. Pakując do plecaka mapę i kompas i przemierzając krainy, doświadczają otaczającego świata. W ten sposób dziecko nauczy się języka naturalnie i będzie umiało go zanim pójdzie do szkoły.

Discovery English to fascynująca, pełna wyzwań i odkryć metoda nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3-7 lat. Ta niezwykła podróż w języku angielskim zakłada udział wszystkich zmysłów, budując w ten sposób naturalne, sytuacyjne konteksty, w których dziecko może go doświadczać.

Podczas rocznego kursu Discovery English twoje dziecko odwiedzi aż kilkanaście krajów! Nauczy się karate w Japonii, rozegra mecz w Brazylii, będzie obserwowało gwiazdy na Biegunie Północnym, pozna indiańskie okrzyki i przemierzy dziką Rosję. A to wszystko wyłącznie po angielsku.

Nasze zajęcia są przygodą, w której porozumiewamy się całkowicie w języku angielskim. Wystarczy kilka spotkań by dziecko całkowicie rozumiało i posługiwało się zwrotami niezbędnymi w naszych emocjonujących odkryciach. Podczas naszych spotkań dziecko wchodzi w rolę poszukiwacza przygód. Badacze efektywnej nauki zgodnie potwierdzają, że „bycie w roli” jest najskuteczniejszą metodą nauki języka obcego.

LEKCJA POKAZOWA KURSU DLA MŁODZIEŻY LICEALNEJ, STUDENTÓW ORAZ OSÓB AKTYWNYCH ZAWODOWO

9 października (piątek)

19:00
Kurs Biegłego Czytania i Rozwoju Mocy Mózgu 

Podczas kursu rozwiniesz 9 kluczowych cech, które pomogą Ci osiągać w życiu to, co jest dla Ciebie ważne i wartościowe. Na program kursu składają się:
• Trening biegłego czytania i czytania fotograficznego,
• Trening pamięci i koncentracji,
• Wiedza o mózgu i 9 Złotych Zasadach, które sprawiają, że mózg zwiększa swoją funkcjonalność,
• 9 Diamentowych Cech Sukcesu, czyli wiedza o tym jak rozwijać i wzmacniać w sobie kluczowe cechy charakteru,
• Czy jesteś jak Obi-Wan Kenobi? Midichloriany i mitochondria, co mają ze sobą wspólnego i jak zachęcić je do produkcji energii dla mózgu,
• Mikrobiota zamawia pizzę, czyli jak mikroby z jelit wpływają na Twoje decyzje i co z tym zrobić,
Oraz jeszcze wiele innych, ciekawych zagadnień…

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W DNIACH OTWARTYCH?

  • To jedyna okazja, aby skorzystać z bezpłatnych lekcji pokazowych;
  • Twoje dziecko samo oceni, jak bardzo podobają mu się zajęcia;
  • Poznasz trenerów, którzy uczą dzieci w Akademii Nauki;
  • Poznasz rodziców, którzy już nam zaufali i kontynuują edukację swoich dzieci;
  • Zobaczysz naszą placówkę, w której odbywają się zajęcia;
  • Sprawdzisz jak wygląda dojazd do Akademii;
  • Dostaniesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania;

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE

na Dniach Otwartych Akademii Nauki. Wypełnij formularz kontaktowy. Zadzwonimy do Ciebie i uzgodnimy szczegóły. Wyślemy Ci również przypomnienie na dzień przed wydarzeniem.

Liczba miejsc jest ograniczona i wyłączymy możliwość zapisu, gdy zbierzemy założoną liczbę rodziców z dziećmi.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Administratorem danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Centrum Edukacji w Rybniku. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności

PEŁNĄ OFERTĘ NASZYCH PROGRAMÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ